Wczytuję dane...

Grunge

Tubądzin Grunge

Grunge to estetyka, która narodziła się w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Jej tożsamość jest nierozerwalnie związana z ówczesną muzyką. Brudne, gitarowe akordy były chętnie zniekształcane przy pomocy różnorodnych efektów. W warstwie tekstowej dominował gorzki przekaz nasycony sprzeciwem wobec otaczającej rzeczywistości. Do najpopularniejszych reprezentantów tego gatunku należą takie kapele jak: Nirvana, Pearl Jam czy Alice in Chains. Wszystkie wywarły ogromny wpływ na kształt popkultury, a swoim nietuzinkowym brzmieniem na stałe zapisały się w szeroko pojętej popkulturze.

Muzyka była fundamentem nurtu, wokół którego zrodziły się również inne gałęzie twórczości. Najważniejszym elementem była unikatowa moda nosząca znamiona zaniedbania. Wywodziła się z piwnic wypełnionych dymem, nonszalancją i nieskończonymi pokładami pasji. Pod niedostępną powierzchownością skrywała się artystyczna dusza i nieprzeciętna wrażliwość.

Tubądzin Grunge – płytki z artystyczną duszą

Przedstawiona kolekcja stanowi próbę uchwycenia opisywanej estetyki w formie architektury wnętrz. Fundamentem kompozycji są chłodne kolory urozmaicone subtelnymi cieniami. Scena należy jednak przede wszystkim do surowych płytek nawiązujących do elewacji starych kamienic. Odcienie szarości zostały poprzecinane kolorowymi akcentami symbolizującymi graffiti. Ukoronowaniem kolekcji jest niebanalna mozaika. W tym przypadku elementy charakterystyczne dla stylu art deco przeplatają się ze sztuką uliczną. Pośród takich nadzwyczajnych połączeń tętni serce linii Tubądzin Grunge.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów